poniedziałek, 27 lipca 2015

Igłą Malowane

Po powrocie z urlopu otrzymałam przesyłkę od Coricamo, która bardzo mnie ucieszyła :) była to gazeta "Igłą Malowane", która ukazuje się jako dwumiesięcznik. Jak wiadomo w mojej kolekcji brakuje tylko dwóch gazet z 2007 i 2008 roku :)

Gazeta jest pełna wiosennych wzorów, jak również przesycona jaskrawymi kolorami, dzięki czemu bardzo miło się po nią sięga. Format gazety to A4, okładka jest śliska, a cała gazeta ma grubszy papier niż zwykłe kartki.
Różnorodność wzorów jak również technik daje możliwość do sięgnięcia po gazetę dla większego grona osób, nie tylko tych krzyżykami zakręconych :)Znajdziemy tu witrażowe kwiaty, które można umieścić na poduszce, torebce lub jako obraz, który będzie cieszył oko. Miłośnicy koralików też znajdą coś dla siebie bo te piękne kwiaty można też wyhaftować koralikami, więc ten zwór ma wielowymiarowe zastosowanie.
Nie tylko dla babć, a też i dla tych młodszych serwetka, z makami na różne okazje, jako prezent, ale równie jako piękna ozdoba stołu, sama z miłą chęcią skorzystam z tego wzoru gdy nie będę miała pomysłu na prezent dla mamy. Serwetka wygląda jakby była zrobiona w wersji 3 D co dodaje jej tylko uroku. Wyszywając maki w każdym rogu można serwetkę zamienić w obrus.
Energiczny orientalny wzór, ma piękne jaskrawe kolory, które ożywią każde wnętrze, a sama praca przy nim będzie sprawiała satysfakcję i wniesie trochę słońca jeśli będziemy haftować go zimą.


Sama osobiście nie umiem haftu wstążeczkowego, w tej gazecie natomiast każdy (nawet ja) bardzo łatwo się go nauczy bo jest bardzo przejrzyście wyjaśnione jak się to robi jak również są pokazane jakie ściegi można wykorzystać, jakiej grubości wstążek użyć, oj kusicie, kusicie. Należy też zaznaczyć, że ten haft czy w wersji mulinkowej czy wstążeczkowej prezentuje się wspaniale.
Zajdziemy również coś do dziecinnego pokoju, myślę, że można też użyć ich do kartek urodzinowych.Bardzo mi się podoba, że co jakiś czas są umieszczane samouczki haftu. dzięki temu osoby, które nigdy nie miały z nim styczności mogą bardzo łatwo się go nauczyć. Można również nauczyć go swoje dzieci i miło spędzić razem czas.Spacer wśród maków jest to wzór, który najbardziej mnie urzekł i się spodobał. Jest bardzo w moim stylu bardzo lubię kolosy i wiosenne wzory. Można go również udoskonalić i połączyć haft krzyżykowy z wstążeczkowym, kwiaty wyglądają wtedy jakby falowały.


Na końcu gazety jest informacja o VI Zjeździe Twórczo Zakręconych i znajdują się nowe wzory, które można zamówić na stronie Coricamo. Brakuje mi tylko więcej wzorów do haftu krzyżykowego, takich jak Spacer wśród maków, ale i bez tego już nie mogę doczekać się następnego numeru "Igłą Malowane". 

Za możliwość zrecenzowania gazety dziękuję firmie :)
 

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajna i ciekawa recenzja :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. najważniejsze, że Tobie się podoba, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja, mi najbardziej przypadł spacer wśród maków. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naczytałam się już tych recenzji, a każda inna :).

  OdpowiedzUsuń
 5. wow, to Twoja kolekcja musi być wielka :) mega spodobał mi się ten fioletowy kotek <3

  OdpowiedzUsuń

Jeśli Ci się u mnie podoba zostaw ślad po sobie :)
Wszystkie komentarze naruszające dobra osobiste lub wulgarne będą od razu usuwane.
Zapraszam do oglądania i komentowania :)