wtorek, 1 marca 2016

Mały powrót, wielka pomoc

Chylę czoła i przepraszam, nie było mnie tak długo i na dodatek w tym czasie nic nowego nie powstało. Obowiązki domowe i inne sprawy tak mnie pochłonęły, że nawet nie zauważyłam, że minął już miesiąc, zaraz postaram się nadrobić zaległości na waszych blogach bo jestem ciekawa co nowego stworzyłyście :)

Podjęłam się za dużo różnych prac i jakby wybrałam się z motyką na księżyc bo zaczęłam wszystko i na tym się skończyło, bo nic nie ukończyłam. Czy też tak macie, że palicie się do jakiegoś pomysłu, a przy pierwszych krzyżykach stwierdzacie, że to jednak nie to?

 Nie było mnie też temu, że biorę udział w akcji "Podaruj książkę", jestem jedną z koordynatorek tego pomysłu. Sama pochodzę z małej miejscowości, w której do biblioteki miałam parę kilometrów, ale byłam młoda więc nie stwarzało mi to problemu. Wiem też, że wiele starszych osób również z niej korzystało. Koleżanka namówiła mnie by wzięła udział w stworzeniu biblioteki w jej miejscowości, sołectwo udostępnia lokum, regały i resztę potrzebnych rzeczy, jednego czego brakuje to książek, ponieważ na to już nie starczyło im pieniędzy. Biorę udział w tej akcji bo wiem jak to jest, gdy bardzo chcesz czytać, a nie masz dostępu do książek więc sama przekazałam już wiele egzemplarzy, w tym te stare wydania, które ktoś mi podarował i na tym pewnie nie koniec.
Jeśli ktoś z was chce przyłączyć się do akcji i przekazać jakieś niepotrzebne ksiażki, które wam się nie spodobały, zalegają na regałach i wiecie że do nich nie wrócicie to proszę pisać do mnie lub Justyny na e-meila (podam je poniżej) lub zostawić namiary w komentarzu to się odezwiemy. Chciałybyśmy stworzyć mieszkańcom choć namiastkę czytelni, właśnie ten projekt pochłonął mnie w całości. Co jakiś czas będę o tym pisała i pokazywała relację, z tego co udało nam się zrobić :)Baner do pobrania

Kontakt:
ja: swiat.krzyzykow@wp.pl
Justyna: molksiazkowy.pl@wp.pl

5 komentarzy:

 1. Masz wybaczone, że Cię tyle nie było! Pomysł wspaniały! :) Mam nadzieję, że uda Wam się zrealizować pomysł. Sama nie wyobrażam sobie, że nie mam co czytać. Pogrzebię wśród swoich książek, żeby Wam coś wysłać do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybaczam :) bardzo fajna inicjatywa i wcale się nie dziwię, że czasu nie miałaś. Kiedyś już brałam udział w takiej akcji, była świetna (nawet otrzymałam dyplom w podziękowaniu :) Przejrzę swoją biblioteczkę i na pewno dołączę się do akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super inicjatywa i trzymam kciuki za jak największą ilość książek :).

  OdpowiedzUsuń
 4. ja również się przyłączam, na pewno znajdę coś do biblioteki, więc jak mogę prosić o maila ze szczegółami to super :) czekam :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli Ci się u mnie podoba zostaw ślad po sobie :)
Wszystkie komentarze naruszające dobra osobiste lub wulgarne będą od razu usuwane.
Zapraszam do oglądania i komentowania :)